Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest świętem obchodzonym w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetowych.

Dzień 9 lutego, w naszym przedszkolu był Dniem Bezpiecznego Internetu, w jego obchodach wzięły udział wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola. Poprzez wspólną zabawę w swoich grupach, dzieci poznały pozytywne zastosowania Internetu, ale także czyhające tam zagrożenia. Dzieci zostały również  zapoznane z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem, jak również próbowały zrozumieć czym jest sam Internet, czyli właśnie tzw. Sieć. 

 

Grupa I 

 

Grupa II

 

Grupa III

W ramach obchodów dnia bezpiecznego Internetu dzieci dowiedziały się, że Internet to sieć, która łączy komputery i urządzenia na całym świecie. Na podstawie bajki „Mój przyjaciel Necio” zwróciliśmy uwagę na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nas podczas korzystania z Internetu. Na koniec dzieci stworzyły własną, łączącą wszystkich sieć za pomocą wstążki.

 

Grupa IV

 

Grupa V

Grupa V, podczas „Dnia Bezpiecznego Internetu”, brała udział w  rozszyfrowaniu trudnego pojęcia – bezpieczny Internet. Pomogła im w tym metoda „burzy mózgów” oraz ilustracje i plakaty dydaktyczne demonstrowane przez nauczycielkę. Dzieci stworzyły własny, grupowy „Kodeks Asa Internetu” oraz poznały zasady bezpiecznego korzystania ze stron www.

 

Grupa VI

 

Grupa VIII

Bezpieczny Internet – oto jest zadanie! Starszaki z Grupy VIII  projektując plakaty, próbowały odpowiedzieć na nie.

 

Grupa IX

 

Grupa X

Scroll to top