Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września, w ponad 196 krajach na świecie, w tym także w Polsce, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony i pobudzać wyobraźnię.

Dzień kropki – historia
„Święto ma początek w wydanej w 2003 roku książki „The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki, która uwierzyła w siebie dzięki nauczycielce plastyki. Ta zachęciła bohaterkę książki spełnienia swojego marzenia o malowaniu, słowami „Postaw kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Książka odniosła ogromny sukces, a sześć lat później po raz pierwszy obchodzono Dzień Kropki”.

Ten dzień w grupie V i VIII był czasem wspólnych zabaw i kreatywnych działań. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz zdjęć:
https://www.canva.com/design/DAFMTUb3RT0/yu8VTDJ81ifKoUyFlYSfnw/view?utm_content=DAFMTUb3RT0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton&fbclid=IwAR1cr_gojwGK-swQA09MwNRK89Lx1pL43JJBh1ok-rkULIwCToqj3osDNA0

Grupa VIII

Scroll to top